ZABIEGI CHIRURGICZNE

Wykonujemy zabiegi chirugiczne z zakresu chirurgii miękkiej takie, jak sterylizacje (metoda małego cięcia-mała rana sprzyja szybszemu gojeniu) , kastracje,cesarskie cięcie, szycie ran po pogryzieniach i wszekiego rodzaju ran pourazowych, opracowanie ropni, przetok, usuwanie zmian guzowatych łagodnych oraz zmian nowotworowych. Usunięte zmiany za zgodą właściciela kierujemy na badanie histopatologiczne w celu ustalenia kompletnej diagnozy, rokowania i daszlego leczenia. W razie potrzeby wykonujemy na miejscu biopsję cienkoigłową (BAC) zmian jako formę diagnostyki przedoperacyjnej.

W zależności od wykonywanego zabiegu i jego czasu trwania oraz stanu pacjenta indywidualnie dobieramy rodzaj znieczulenia, stosując najnowsze techniki znieczulenia dożylnego, domięśniowego jak i miejscowego. Zależy nam na zniesieniu bólu operacyjnego oraz szybkim metabolizowaniu znieczulenia i powrotu pacjenta do pełni sił. Oferujemy zwierzakom jednodniową opiekę szpitalną pozabiegową, aby pod okiem personelu weterynaryjnego w szybkim tempie powracały do właściwej sprawności fizycznej.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu:

Aby znieczulenie przebiegało w sposób bezpieczny przed operacją wykonujemy badanie kontrolne krwi ( morfologię z rozmazem i biochemię krwi) w celu oceny pracy narządów metabolizujących znieczulenie (wątroba,nerki) oraz stanu ogólnego pacjenta.

Przed znieczuleniem ogólnym obowiązuje okres głodówki, który wyznaczany jest pacjentowi po umówieniu terminu zabiegu. Wszelkie inne zalecenia dobierane są indywidualnie w zależności od stanu zdrowia. Prosimy informować nas o chorobach przewlekłych Pupili lub o obecnie przyjmowanych lekach.

Zapraszamy do umawiania zabiegów pod numerem tel. 81 7430011 w godzinach pn.-pt.10-20 , sobota 9-14

U nas zapłacisz kartami karty
© 2014 All Rights Reserved