PROFILAKTYKA

ODROBACZENIE – pasożyty wewnętrzne –stosujemy tabletki, pasty i zawiesiny doustne, spot on (łatwe w podaniu kropelki na skórę), iniekcje. Wszystkie preparaty są ściśle dawkowane na masę ciała zwierzęcia.

UWAGA! Zaleca się odrobaczenie przynajmniej 2 razy w roku (jesień , wiosna) oraz każdorazowo na co najmniej 1 tydzień przed szczepieniem zarówno psy dorosłe jak i szczenięta, dodatkowo szczenięta i kocięta obowiązuje odrębny program odrobaczeń w pierwszym okresie życia. Koty wychodzące na zewnątrz odrobaczamy częściej, nawet co 3 miesiące oraz, tak samo jak psy, przed planowanymi szczepieniami. Hodowcy! pamiętajcie o odrobaczeniach Waszych Pupili przed planowaną ciąża.

ODPCHLENIE/ODKLESZCZENIE – pasożyty zewnętrzne – kleszcze, pchły, wszy, wszoły, komary, meszki – stosujemy spot on (kropelki na skórę), spray, obroże, tabletki doustne. Przypominamy! Ogromna ilość zakażonych kleszczy występująca na naszym terenie zmusza nas do zachowania ciągłości w stosowaniu tych preparatów,aby skutecznie ochronić naszych podopiecznych przed chorobami odkleszczowymi.

SZCZEPIENIE PSÓW – nosówka, parwowiroza, choroba Rubartha, leptospiroza, kaszel kenelowy, wścieklizna.

SZCZEPIENIE KOTÓW – zakaźne wirusowe zapalenie nosa i tchawicy (katar koci), kalciwiroza (FCV), chlamydioza, panleukopenia (FVP), białaczka (FeLV), wścieklizna.

SZCZEPIENIE KRÓLIKÓW – myksomatoza, pomór

SZCZEPIENIE FRETEK/TCHÓRZOFRETEK – nosówka, parwowiroza, grypa, wścieklizna

ANTYKONCEPCJA – farmakologiczna – zapobieganie rui, ciąży, ciąży rzekomej

TESTY w kierunku FIV, FeLV, Brucella canis, parwowirozy, cPLI, fPLI, Gargia, poziomu progesteronu.

SANACJA JAMY USTNEJultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego chroni nie tylko zęby Twojego Pupila, ale również jego serce i nerki przed wtórnymi infekcjami.

U nas zapłacisz kartami karty
© 2014 All Rights Reserved