DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

USG jest nieinwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym sposobem badania tkanek miękkich, znajdującym zastosowanie w diagnostyce narządów jamy brzusznej, miednicznej, jąder, serca czy tarczycy. Badanie to pozwala nie tylko na określenie rozmiarów, kształtów, ale także  struktury oglądanego narządu, wykrywając wszelkie patologie. Niezwykle pomocne okazało się w prowadzeniu ciąży oraz badaniu pediatrycznym szczeniąt i kociąt. W chorobach  wewnętrznych zwierząt zyskało wielkie uznanie, a fachowo wykonane jest nieocenioną pomocą dla lekarza weterynarii w postawieniu właściwej diagnozy oraz doskonałym uzupełnieniem badania RTG.

Dysponujemy wysokiej klasy przenośnym aparatem cyfrowym SONOSCAPE S22.

Badanie USG wykonywane jest codziennie w godzinach pracy Przychodni (pn.-pt.10-20, sob.9-14) po wcześniejszym telefonicznym (tel.81 7430011) umówieniu się na wizytę. Badanie Państwa Pupila wykona lek.wet.Patrycja Goleń – ultrasonografistka Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego(SW PTU), specjalista radiologii weterynaryjnej , specjalista chorób psów i kotów.

Zalecamy:

  • odstawienie karmy na 12 godzin przed badaniem, jednocześnie nie ograniczając swobodnego dostępu do wody
  • zgłoszenie się na badanie ze zwierzakiem, który przez ostatnie 3-4 godziny przed USG nie oddawał moczu. Pełny pęcherz moczowy jest kluczowy do prawidłowej oceny układu moczowego i rozrodczego.

Pracownia RTG
Badanie RTG wykonywane jest codziennie w godzinach pracy Przychodni (pn.-pt.10-20, sob.9-14) po wcześniejszym telefonicznym (tel.81 7430011) umówieniu się na wizytę. Badanie Państwa Pupila wykona lek.wet.Patrycja Goleń, specjalista radiologii weterynaryjnej , ultrasonografistka Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (SW PTU), specjalista chorób psów i kotów.

U nas zapłacisz kartami karty
© 2014 All Rights Reserved